Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła

​Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Grecji w dniach 27 sierpnia - 5 września tego roku, w której przewodniczyć nam będzie nasz ks. asystent Marek Machała. Program znajdą Państwo poniżej, a pełną informację - w załączniku.

 

PROGRAM:

 1. DZIEŃ, PRZEJAZD

Wyjazd z Polski. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach granicy Serbsko-Macedońskiej. Obiadokolacja i nocleg na terenie Serbii.  

 1.  DZIEŃ, SALONIKI

Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Grecji. Przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta:  Biała Wieża, Kościół św. Dimitrosa, mury obronne miasta. Czas wolny na Placu Arystotelesa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik Obiadokolacja. Nocleg.

 1.  DZIEŃ, KAWALI, FILIPII, DIMITROS

Po śniadaniu wyjazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji, następnie przejazd do Filipii (od której Św. Paweł rozpoczął  w 49 r. swą misję w Europie). W Filippi św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim - św. Lidię.  Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła. Przejazd na nocleg na Riwierę Olimpijska. Msza w Filipii.

 1.  DZIEŃ, METEORY 

Po śniadaniu przejazd do Verii (starożytna Berea) – wejście do Katedry Metropolitalnej, pomnik Św. Pawła. Dojazd do słynnych Meteorów - zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim. Zwiedzanie wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum - sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne, wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skalami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Tolo. Msza w hotelu.

 1. DZIEŃ, KANAL KORYNCKI, MYKENY, KORYNT

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Koryntu ze świątynia Apollina i Bema, z której do Koryntian przemawiał Św. Paweł. Następnie przejazd do Myken i zwiedzanie cytadeli mykeńskiej i grobu Agamemnona. Zwiedzanie Epidauros z antycznym teatrem i sanktuarium Asklepiosa. Ostatnim miejscem będzie weneckie Nafplio - spacer po starówce. Przejazd do Tolo. Kolacja i odpoczynek nad morzem. Msza w Koryncie.

 1. DZIEŃ, TOLO - WYPOCZYNEK

Dzień wolny nad morzem. Świadczenia w hotelu (śniadania i obiadokolacja).

 1. DZIEŃ, ATENY

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Aten. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynie Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na Areopag, z którego Św. Paweł przemawiał do Ateńczyków. Podczas objazdu miasta będziemy mogli podziwiać teatralną zmianę warty pod Parlamentem oraz neoklasycystyczną zabudowę starówki. Czas wolny na Place - dzielnica rzemieślnicza pełna kolorów i znakomitych smaków. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja w formie wieczoru greckiego na Place.

 1.  DZIEŃ, TERMOPILE

Po śniadaniu przejazd w kierunku Thermopil. Postój pod pomnikiem Leonidasa, który upamiętnia słynną bitwę pod Thermopilami 480 r p.n.e. Zakwaterowanie w Thessalonikach.

 1.  DZIEŃ, PRZEJAZD

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Grecję, Serbię. Jazda nocna.

 1. DZIEŃ, POWRÓT

Przyjazd do Przemyśla w godzinach popołudniowych i zakończenie wyjazdu.

 

CENA ZWIERA:

transport autokarem z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją i barkiem,

 • ubezpieczenie KL i NNW
 • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony
 • 8 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką, hotele kat ***
 • wyżywienie: 8 śniadań (przeważnie w formie bufetu)  i 7 obiadokolacji w hotelu serwowanych
 • wieczór grecki  z kolacją w Atenach
 • opiekę pilota na całej trasie przejazdu
 • system słuchawkowy Tour Guide
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Załączniki:
Pobierz plik (Grecja 27.08 -05.09.2018.doc)Grecja 27.08 -05.09.2018.doc[ ]1556 kB