Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Wzięliśmy udział w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszyscy, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia są bliskie wzięły udział XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Nie zabrakło tam również Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, które w naszej diecezji podjęło się zorganizowania wyjazdu na Jasną Górę.

W sobotę modlitewne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej Mszą świętą w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Wątroba. Następnie pielgrzymi wzięli udział w koncercie zespołu Moja Rodzina, a zaraz po nim uczestniczyli w Drodze Krzyżowej oraz w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę, drugiego dnia pielgrzymki, w czasie uroczystej Eucharystii małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Okolicznościową homilię wygłosił ks. bp Jerzy Mazur, w której podkreślił rolę rodziców, którzy dla swoich dzieci są pierwszymi misjonarzami realizującymi hasło roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście". Kaznodzieja nawiązał również do objawień fatimskich, wspominając słowa s. Łucji, mówiące o tym, że ostateczna walka między Panem a szatanem rozegra się o małżeństwo i rodzinę. W czasie Mszy Świętej swoje ślubowanie złożyli również nowi Doradcy Życia Rodzinnego.

Grupie pielgrzymów z Przemyśla towarzyszył ks. dr Marek Machała - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i Archidiecezjalny Asystent SRK AP.

Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tych wszystkich, którzy podjęli się trudu zorganizowania wyjazdu pielgrzymów z Przemyśla, Brzozowa i Jarosławia. 

Fotorelacja