Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Spotkanie opłatkowe stowarzyszenia - 19 stycznia 2018 r.

W liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara członkowie naszego stowarzyszenia zgromadzili się na uroczystej Eucharystii - sprawowanej w przemyskiej archikatedrze. Mszy świętej przedwodniczyl i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Stanisław Jamorozek.

Kaznodzieja w swojej homilii odniósł się do Ewangelii z dnia, ukazując kryteria rozeznawania powołania do wyłącznej służby Panu Bogu wg. nauczania św. Józefa Sebastiana Pelczara. Tradycyjnie Eucharystia sprawowana była w intencji naszego stowarzyszenia, prowadzonych dzieł i wszystkich dobroczyńców. Podjęliśmy również posługę w czasie liturgii.
Druga część świątecznego spotkania miała miejsce w bursie szkolej przy ul. Chopina, gdzie wybrzmiał radosny śpiew kolęd i z serca płynące serdeczne życzenia połaczone z łamaniem się opłatkiem. 

Fotorelacja