Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Archidiecezji Przemyskiej
im. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

gora prawa

Oddział Jarosław na Jasnej Górze - wrzesień 2018 r.

           

Wczesnym rankiem 22 września 2018 r. sympatycy i członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskie Oddziału Rejonowego w Jarosławiu wyruszyli na Jasną Górę w ramach XXXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin.

Pierwszym etapem pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji pielgrzymów. Po Mszy Świętej Wikariusz tamtejszego sanktuarium oprowadził nas przedstawiając nam bogatą dziejowo historię.
Następnym punktem pielgrzymki było odwiedzenie kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, oddalonego 7 kilometrów od Tarnowa. 
Po krótkiej modlitwie ks. Wikariusz tutejszej parafii zapoznał nas z historią kościoła. Ciekawostką, która nas zaskoczyła, była kolorystyka ołtarzy i zabytkowej ambony, malowane na niebiesko. Następnie udaliśmy się do pięknego ogrodu różańcowego nieopodal kościoła. Po tych przeżyciach duchowych i estetycznych udaliśmy się w dalszą podróżdo Częstochowy, by o godz. 15:30 wziąć udział we Mszy Św. w intencji Ojczyzny.
O godz. 19:30 wraz z uczestnikami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, którą prowadziły rodziny z Archidiecezji Krakowskiej. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium, by uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim
i modlitewnie zakończyć pierwszy dzień pielgrzymowania. 
Drugi dzień rozpoczęliśmy od uczestnictwa na Jasnej Górze w Godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Pannyi uroczystego odsłonięcia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
O godz. 9:00 wzięliśmy udział w konferencjach odbywających się w Auli o. Kordeckiego. Głównym punktem naszej pielgrzymki był udział w uroczystej Mszy Św. na szczycie, podczas której corocznym zwyczajem nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Po zakończonych uroczystościach udaliśmy się w drogę powrotną, wstępując do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Centrum Jana Pawła II  w Łagiewnikach.
Po tak bogatych duchowo przeżyciach dwudniowej pielgrzymki wyruszyliśmy w powrotną podróż, która dzięki Bożej Opatrzności zakończyła się szczęśliwym powrotem do domów.

Konrad Fryda